668 423 304
·
info@antykigabi.pl
·

Charles Valton – imponująca rzeźba z brązu

Charles Valton - imponująca rzeźba z brązu

14 900,00 zł
Materiał :brąz
Okres :XIX w.
Autor :Charles Valton

Imponujących rozmiarów rzeźba z brązu autorstwa Charlesa Valtona  przedstawiająca parę psów rasy Cavalier king charles spaniel. Datowana na drugą połowę XIX wieku.

Dużych rozmiarów  oraz bardzo precyzyjnie wykonana. Proszę zwrócić uwagę na realistyczne odwzorowanie psów, szczegóły.

Cavalier king charles spaniel to rasa psów ozdobnych i do towarzystwa. Charakteryzują się żywiołowością i wesołością. Są pozbawione agresji i lubiące zabawę. Przodkami rasy  były płochacze francuskie i hiszpańskie. W XVI wieku cavaliery cenione były we Francji głównie przez Henryka III i Ludwika XIV. W Anglii znane były w kręgach arystokracji jako psy do towarzystwa. Rasa ta znalazła uznanie wśród takich osobistości jak: Karol I i Karol II, od którego wzięła się nazwa rasy, a także Henryk VIII, Elżbieta I czy Maria Stuart.

Charles Valton (1851 – 1918) – wybitny francuski rzeźbiarz. Dorastał w Paryżu. Był uczniem bardzo znanych francuskich rzeźbiarzy m.in.  Antoine-Louis Barye i Emmanuel’a Fremiet’a. Od roku 1868 do 1914, Valton stworzył ponad 70 modeli zwierzęcych i został profesorem rzeźby w szkole Germain Pilon. Valton był głównie animalistą. 

Artysta aukcyjny, z prawie 700 notowaniami międzynarodowymi. Jego figury psów, kotów i innych zwierząt są znane i poszukiwane przez kolekcjonerów na całym świecie.

Najbardziej znane rzeźby Valtona zobaczyć można w zoo Ménagerie du Jardin des plantes w Paryżu oraz ogrodzie botanicznym Jardin des plantes w Nantes. 

Unikat i gratka dla kolekcjonerów oraz miłośników sztuki.

Wymiary:
46 x 42 cm
Wysokość: 44 cm

W czym możemy pomóc?

Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.

Tel: 668 423 304

info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00

Napisz do nas