668 423 304, 666 814 088
·
info@antykigabi.pl
·
EN DE PL RU

Neobarokowy komplet mebli gabinetowych

Neobarokowy komplet mebli gabinetowych

39 800 zł
Rodzaj drewna :dąb
Okres :1900 – 1920 rok
Styl :neobarok

Dzień dobry,

Mamy przyjemność zaoferować Państwu:

Neobarokowy komplet mebli gabinetowych datowany na ok. 1900 – 1920 rok.

Wykonany z drewna dębowego, składający się z potężnej biblioteki, biurka, stołu oraz fotela. Charakteryzujący się wyjątkowo solidnym wykonaniem oraz wysoką jakością snycerki.

Biblioteka wsparta na sześciu ośmiobocznych nogach, osadzona na potężnej, masywnej podstawie. Podstawa przedzielona czterema pilastrami zdobionymi maskami lwów oraz maszkaronów. W dolnym wieńcu trzy pojemne szuflady z bardzo dekoracyjnymi licami zdobionymi poduchami o gwieździstym zarysie, każda z dwoma uchwytami.

Biblioteka trzydrzwiowa – przedzielona pilastrami dekorowanymi szczegółową płaskorzeźbą z motywami roślinnymi, postaciami i maszkaronami. Drzwi boczne pełne – bardzo ozdobne z gwieździstą poduchą, ujęte na obrzeżach profilowanymi listwami. Płyciny drzwi okleinowane wzorzystą czeczotą orzechową. Drzwi środkowe przeszklone, z geometrycznym obramowaniem.

Wieniec górny z profilowanym gzymsem, potężnym i wypiętrzonym pośrodku. W centralnej części bogato rzeźbiony herbarz ujęty po bokach wielkimi rzeźbami puttów. Pod herbem figura precyzyjnie wyrzeźbionego lwa. Całość opleciona szczegółowo rzeźbionymi motywami kwiatowymi.

Biurko nawiązujące zdobieniem do biblioteki. Z nietypowym, ściętym blatem. Wsparte na aż ośmiu ośmiobocznych nogach. Z dwoma kasetonami i jedną szufladą. We wnętrzu po lewej stronie trzy szuflady, po prawej wysuwany pulpit. Drzwi biurka bogato dekorowane snycerką oraz płycinami okleinowanymi wzorzystą czeczotą orzechową.

Stół wsparty na czterech niesamowicie rzeźbionych podporach formie pełnoplastycznych postaci lwów. Podpory spięte między sobą falistymi deskowymi łączynami.

Stolik osadzony na potężnych nogach.

Pośrodku masywny trzon dekorowany wzorzystą okleiną orzechową.

Blat kwadratowy, ze ściętymi narożami, fornirowany i profilowany.

Bardzo reprezentacyjny stolik o bardzo bogatych i precyzyjnych dekoracjach.

Bardzo reprezentacyjny komplet. Na każdym z elementów widać powtórzone zdobienia, które świadczą o oryginalności kompletu.

MEBLE PO RENOWACJI – DO WSTAWIENIA I UŻYTKOWANIA

Wymiary:

Biblioteka

Wysokość: 240 cm

Szerokość: 285 cm

Głębokość: 65 cm!!!

Biurko

Szerokość: 180 cm

Wysokość: 78 cm

Głębokość: 80 cm

Stół

Blat: 110 cm x 110 cm

Wysokość: 78 cm

W czym możemy pomóc?

Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.

Tel: 668 423 304
Tel: 666 814 088

info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00

Napisz do nas