668 423 304
·
info@antykigabi.pl
·
EN DE PL RU

Neobarokowy komplet mebli gabinetowych

Neobarokowy komplet mebli gabinetowych

32 900 zł
Rodzaj drewna :dąb
Okres :1900 – 1920 rok
Styl :neobarok

Dzień dobry,

Mamy przyjemność zaoferować Państwu:

Neobarokowy komplet mebli gabinetowych datowany na ok. 1900 – 1920 rok.

Wykonany z drewna dębowego, składający się z potężnej biblioteki, biurka oraz fotela. Charakteryzujący się wyjątkowo solidnym wykonaniem oraz wysoką jakością snycerki.

Biblioteka wsparta na sześciu ośmiobocznych nogach, osadzona na potężnej, masywnej podstawie. Podstawa przedzielona czterema pilastrami zdobionymi maskami lwów oraz maszkaronów. W dolnym wieńcu trzy pojemne szuflady z bardzo dekoracyjnymi licami zdobionymi poduchami o gwieździstym zarysie, każda z dwoma uchwytami.

Biblioteka trzydrzwiowa – przedzielona pilastrami dekorowanymi szczegółową płaskorzeźbą z motywami roślinnymi, postaciami i maszkaronami. Drzwi boczne pełne – bardzo ozdobne z gwieździstą poduchą, ujęte na obrzeżach profilowanymi listwami. Płyciny drzwi okleinowane wzorzystą czeczotą orzechową. Drzwi środkowe przeszklone, z geometrycznym obramowaniem.

Wieniec górny z profilowanym gzymsem, potężnym i wypiętrzonym pośrodku. W centralnej części bogato rzeźbiony herbarz ujęty po bokach wielkimi rzeźbami puttów. Pod herbem figura precyzyjnie wyrzeźbionego lwa. Całość opleciona szczegółowo rzeźbionymi motywami kwiatowymi.

Biurko nawiązujące zdobieniem do biblioteki. Z nietypowym, ściętym blatem. Wsparte na aż ośmiu ośmiobocznych nogach. Z dwoma kasetonami i jedną szufladą. We wnętrzu po lewej stronie trzy szuflady, po prawej wysuwany pulpit. Drzwi biurka bogato dekorowane snycerką oraz płycinami okleinowanymi wzorzystą czeczotą orzechową.

MEBLE PO RENOWACJI – DO WSTAWIENIA I UŻYTKOWANIA

Wymiary:

Biblioteka

Wysokość: 240 cm

Szerokość: 285 cm

Głębokość: 65 cm!!!

Biurko

Szerokość: 180 cm

Wysokość: 78 cm

Głębokość: 80 cm

W czym możemy pomóc?

Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.

Tel: 668 423 304

info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00

Napisz do nas