666 814 088, 668 423 304
·
info@antykigabi.pl
·
EN DE PL RU

Neorenesansowa skrzynia – siedzisko

Neorenesansowa skrzynia – siedzisko

24 900 zł
Rodzaj drewna :dąb
Okres :przełom XIX/XX wieku
Styl :neorenesans

Dzień dobry,

Mamy przyjemność zaoferować Panstwu rzadki rodzaj mebli:

Neorenesansową skrzynię – siedzisko / ławkę  z rzeźbionym oparciem. Datowaną na przełom XIX na XX wiek, wykonaną z drewna dębowego.

Mebel nietypowy, bardzo rzadko spotykany – nawiązujący do wzorów renesansowych, rozpowszechnionych w XVI wieku we Włoszech. Na szczególną uwagę zwraca wyjątkowa, bardzo precyzyjna dekoracja snycerska oraz rzeźba świadcząca o tym, że meble zostały wykonane przez wysokiej klasy artystę.

Skrzynia o konstrukcji ramowej , z  rzeźbionym oparciem. Podstawa w formie skrzyni dekorowanej licznymi rzeźbieniami –orłów i pięknych masek kobiet oraz ornamentów. Osadzona na nogach w formie masek maszkaronów.

Ławka z  otwieranym wiekiem – siedzeniem.

Po bokach poręcze w formie precyzyjnie wyrzeźbionych fantastycznych postaci – skrzydlatych sfinksów a nad nimi maski lwów.

Oparcie z bardzo bogato płaskorzeźbioną płyciną.

Nad oparciem rzeźbiona ażurowa korona z kartuszem ujętym dwoma kupidynami.

Cassapanca (z j. włoskiego skrzynia) to rzadko spotykany na rynku antykwarycznym rodzaj mebla. Na szczególną uwagę zasługuje jego praktyczna funkcja – może służyć np. jako schowek na buty przy wejściu do domostwa.

Mebel w stanie do lekkiej renowacji, którą oczywiście możemy wykonać.

Bardzo praktyczny oraz dekoracyjny mebel.

Wymiary:

Wysokość: 145 cm
Szerokość: 200 cm
Głębokość: 53 cm

W czym możemy pomóc?

Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.

Tel: 666 814 088
Tel: 668 423 304

info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00

Napisz do nas
Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(ReallySimpleCaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/tpecherzewski/domains/antykigabi.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/tpecherzewski/domains/antykigabi.pl/public_html/wp-content/plugins/eazy-cf-catpcha/includes/Autoloader.php on line 23