668 423 304
·
info@antykigabi.pl
·
EN DE PL RU

Neorenesansowa szafa

Neorenesansowa szafa

32 900,00 zł
Rodzaj drewna :orzech
Styl :Neorenesans
Wysokość :216 cm
Szerokość :133 cm
Głębokość :61 cm

Dzień dobry,

Mamy przyjemność zaoferować Państwu:

Bardzo bogato rzeźbioną neorenesansową szafę, wykonaną z drewna orzechowego.

O konstrukcji wieńcowej, wsparta na szerokim cokole z profilowanym gzymsem, dekorowanym charakterystycznymi dla renesansu ornamentami i głęboką snycerką. Po bokach dwie duże szczegółowo rzeźbione głowy kobiet z wplecionymi we włosy kiściami winogron. We wnętrzu głęboka szuflada ze zdobionym licem.

Szafa ujęta po bokach potężnymi ozdobnymi pilastrami dekorowanymi rzeźbionymi bukietami kwiatów i owocami. Pilastry zwieńczone ogromnymi figurami puttów. Proszę zwrócić uwagę, że każda rzeźba jest inna co świadczy o ręcznym rzeźbieniu.

Szafa jednodrzwiowa. Otwierana masywnymi, bardzo grubymi drzwiami wspartymi na oryginalnych kutych zawiasach. Drzwi o konstrukcji ramowej, obwiedzione szczegółową ręcznie rzeźbioną snycerką z motywami floralnymi. W części centralnej uchwyt w formie pełnoplastycznej głowy kobiecej.

Zamek oryginalny, ogromny.

Płycina górna drzwi z głęboko płaskorzeźbioną, ciepłą scenką rodzajową przedstawiającą czterech puttów zbierających owoce winogron. Jeden z nich dzierży w dłoni kielich z winem. Płycina równie bogato płaskorzeźbiona w kompozycje kwiatowe.

Winiec górny z profilowanym gzymsem. Dekorowany licznymi ornamentami. W części centralnej głowa kobiety ujęta po bokach delikatną snycerką z motywami roślinnymi oraz ptaszkami.

W środku szafy cztery półki.

Mebel bardzo reprezentacyjny i praktyczny. Dodatkową zaletą są jego stosunkowo niewielkie rozmiary – może udekorować każde pomieszczenie.

Szafa może służyć do przechowywania zarówno ubrać jak i zastaw stołowych, porcelany czy szkła.

O wyjątkowo bogatej i precyzyjnej snycerce. Każdy z elementów dekoracyjnych świadczy o kunszcie ebenisty, który go wykonał.

Stan szafy bardzo dobry. Odświeżony zarówno na zewnątrz jak i w środku.

Wymiary:

Wysokość: 216 cm

Szerokość: 133 cm

Głębokość: 61 cm

W czym możemy pomóc?

Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.

Tel: 668 423 304

info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00

Napisz do nas