Dzień dobry,
Mamy przyjemność zaoferować Państwu:
Komplet mebli do sypialni w stylu art deco datowany na lata 20-ste XX wieku.
W skład kompletu wchodzi szafa, komoda, łóżko oraz dwie szafki nocne.
Komplet charakteryzujący się oryginalnym projektem oraz okleinowaniem fornirami z kilku gatunków drewna i gdzieniegdzie czernionymi elementami.
Cały komplet poddany został gruntownej renowacji i wykończony politurą na wysoki połysk.
Szafa z ażurową konsolową podstawą ze zdobieniami charakterystycznymi dla stylu art deco wykonanymi z drewna czereśniowego. Szafa trzydrzwiowa. Drzwi boczne z mocno zaokrąglonymi narożami. Fornirowane bardzo wzorzystą okleiną z czeczoty orzechowej. Wewnątrz duża ilość półek.
Drzwi środkowe przeszklone fazowanym lustrem ze śladami utlenienia świadczące o oryginalności i nadające charakteru. Drzwi środkowe okleinowane fornirem z drewna sandałowego (rzadkość), a boki mebla mahoniem.
Wewnątrz części środkowej wieszak na ubrania oraz szuflada.
Komoda szeroka i pojemna z trzema szufladami. Okleinowana bardzo wzorzystą okleiną orzechową. Proszę zwrócić uwagę na blat oraz lica szuflad. Podstawa nawiązująca do tej z szafy. Uchwyty mosiężne z wypukłymi krążkami wykonanymi z drewna palisandrowego.
Łóżko z giętymi przyczółkami o różnej wysokości. Okleinowane wzorzystą czeczotą orzechową z czernionymi elementami. Przyczółek niższy z ażurową konsolową podstawą ze zdobieniami charakterystycznymi dla stylu art deco.
Dostępny jest stelaż do łóżka, którego nie widać na zdjęciach. Wymiary na materac to 200cm x 160cm.
Szafki nocne nawiązujące formą do pozostałych mebli. Umieszczone na konsolowych podstawach. Zamykane jednoskrzydłowymi giętymi drzwiczkami okleinowanymi piękną okleiną podobnie jak blaty.
Liczny komplet mebli przeznaczonych do wyposażenia sypialni o formie i dekoracjach charakterystycznych dla mebli wykonywanych na przełomie lat 20 i 30. tych XX w. Cały komplet scalają oryginalne i nietypowe podstawy. Całość uzupełniają dekoracyjne mosiężne okucia z dodatkiem drewna palisandrowego.
Meble po kapitalnej renowacji.
Wymiary:
Szafa:
Wysokość: 201 cm, Szerokość: 213 cm, Głębokość: 60 cm
Łóżko:
Długość: 220 cm, szerokość: 178 cm, wysokość: 123 cm i 72 cm, wewnątrz ok. 200 cm x 160 cm
Komoda:
Wysokość: 93 cm, Szerokość: 138 cm, Głębokość: 62 cm
Szafki nocne:
Wysokość: 67 cm, Szerokość: 58 cm, Głębokość: 43 cm
Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.
Tel: 668 423 304
info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00