668 423 304, 666 814 088
·
info@antykigabi.pl
·
EN DE PL RU

Potężny, pałacowy kredens w stylu eklektycznym

Potężny, pałacowy kredens w stylu eklektycznym

48 900 zł
Rodzaj drewna :orzech
Okres :ok. 1880 rok
Styl :eklektyzm

Potężny, pałacowy kredens w stylu eklektycznym. Datowany na około 1880 rok, wykonaną z drewna orzechowego. Charakteryzujący się wyjątkowo szczegółową snycerką.

Prawdziwy unikat. Proszę zwrócić uwagę na precyzję rzeźby, piękne okucia czy rozmiary mebla.

Kredens ogromny, dwuczęściowy. Podstawa w formie trzydrzwiowej komody wspartej na aż sześciu potężnych nogach w kształcie spłaszczonych kul. Komoda przedzielona czterema wielkimi pilastrami w formie toczonych kolumn zwieńczonych kapitelami jońskimi. Drzwiczki środkowe  z niesamowicie piękną płaskorzeźbą przedstawiającą fantastyczne zwierzęta, kwiaty, muszle czy róg obfitości. Płyciny drzwiczek bocznych z motywami myśliwskimi i łowieckimi.  W środku półki. Pod blatem 3 głębokie szuflady. Lica szuflad rzeźbionymi kanelami i potężnymi okrągłymi uchwytami.

Nastawa bardzo wysoka, oparta na bardzo masywnych i zdobnych tralkach od frontu i na pełnej ściance z płyciną z tyłu. Trzyczęściowa z mniejszymi bocznymi ściankami z półkami oraz wielką szafką po środku. Ściany i front szafki wyjątkowo ozdobne, dekorowane płaskorzeźbami fantastycznych stworzeń, rogów obfitości, wici i innych motywów roślinnych. Szafka środkowa ujęta po bokach rzeźbami mężczyzny i kobiety.  

Całość zwieńcza potężna, profilowany gzyms zdobiony ornamentami oraz potężna korona z kartuszem ujętym dwoma puttami z instrumentami muzycznymi.

Absolutny unikat na rynku antykwarycznym. Potężny i reprezentacyjny kredens z wyjątkowo bogatą paletą zdobień.

Stan bardzo dobry ja na swoje lata, do lekkiej renowacji.

Wymiary:

Wysokość: 305 cm

Szerokość: 185 cm

Głębokość: 67 cm

 

W czym możemy pomóc?

Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.

Tel: 668 423 304
Tel: 666 814 088

info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00

Napisz do nas