668 423 304
·
info@antykigabi.pl
·
EN DE PL RU

Unikatowy gabinet art deco

Niezwykły komplet mebli gabinetowych art deco

68 000 zł
Rodzaj drewna :orzech
Okres :lata 30-ste XX wieku
Styl:art deco

Nietuzinkowy komplet mebli gabinetowych art deco. Datowany na lata 30-ste XX wieku.

Charakteryzujący się futurystycznym projektem, formą oraz ciekawie ułożoną wzorzystą okleiną orzechową.

Biurko z prostokątnym blatem, dwustronne. Składające się z dwóch dużych kasetonów wspartych na nietypowych, masywnych nogach zgrabnie wychodzących z boków mebla. Oba kasetony z czterema głębokim szufladami z giętymi i ładnie okleinowanymi licami. Pośrodku dziewiąta szuflada z ciekawym mechanizmem – ma możliwość szybkiego blokowania pozostałych szuflad!

Nad szufladami bocznymi znajdują się wysuwane pulpity z mosiężnym uchwytami. Atrakcyjna jest również druga strona biurka, która zawiera dwie szafki otwierane do dołu oraz pomiędzy nimi małą witrynę z rozsuwanymi szybkami.

Biurko bardzo masywne i praktyczne. Przepięknie okleinowane naprzemiennie ułożoną, wzorzystą okleiną orzechową.

Biblioteka nawiązująca formą do biurka, z masywnymi nogami odchodzącymi na zewnątrz mebla. Dolna platforma bardzo szeroka. Po bokach po dwie głębokie szuflady. Pośrodku dwudrzwiowa szafka skrywająca cztery szuflady. Część górna, pięciodrzwiowa. Wszystkie drzwi przeszklone fazowanym szkłem, a obramowanie okleinowane naprzemiennie ułożonym fornirem. Wewnątrz duża ilość półek o regulowanej wysokości oraz – ciekawostka – głębokości. Pomiędzy górną i dolną częścią mebel prezentuje zgrabne wcięcie w postaci rzędu pięciu niewielkich szufladek. Optycznie wysmukla on całość, nadając mu szykownej zgrabności.

Stan mebli oryginalny, bardzo dobry jak na swoje lata –nie wymagający renowacji.

Oczywiście na życzenie klienta możemy takową przeprowadzić: na przykład wykańczając dodatkowo mebel politurą na wysoki połysk co jeszcze bardziej wydobędzie kolor orzechowej okleiny i ściemni meble.

Nieprzeciętny i bardzo praktyczny komplet mebli gabinetowych. Meble art deco mają wdzięczną właściwość nadawania pomieszczeniu ekskluzywnego sznytu – co też widać na załączonych zdjęciach.

Wymiary:

Biurko: szerokość: 175 cm wysokość: 81 cm głębokość: 83 cm Blat: 147 cm x 77 cm

Biblioteka: szerokość: 244 cm wysokość: 175 cm głębokość: 52 cm

W czym możemy pomóc?

Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.

Tel: 668 423 304

info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00

Napisz do nas