668 423 304, 666 814 088
·
info@antykigabi.pl
·
EN DE PL RU

Unikatowy kredens eklektyczny

Unikatowy kredens eklektyczny

74 000 zł
Rodzaj drewna :orzech
Okres :ok. 1880 rok
Styl :eklektyzm

Dzień dobry,

Mamy przyjemność zaoferować Państwu:

Oryginalny, rasowy kredens eklektyczny datowany na około 1880 rok. Okleinowany w całości przepieknym wzorzystym fornirem orzechowym, dekorowany licznymi zdobieniami.

Niesamowicie reprezentacyjny, dekoracyjny i praktyczny.

Część dolna w formie czterodrzwiowej. Blat prostokątny z lekkim wycięciem od frontu. Pod blatem cztery szuflady z płaskorzeźbionymi licami i ozdobnymi okuciami. Nad szufladami wysuwany pulpit.

Drzwi bardzo dekoracyjne. Zdobione ogromnymi kanelowanymi kolumnami, figurami architektonicznymi, muszlami czy głowami przedstwiającymi twarze Minerwy – bogini sztuki i rzemiosła ale także bogini mądrości, nauki oraz literatury.

Nastawa wsparta na ogromnych bardzo bogato dekorowanych podporach z przodu oraz na pełnej ściance z tyłu dekorowanej okleinowanymi płycinami. Wnęka z półkami ujęta po bokach potężnymi rzeźbami kobiety dzierżącej w dłoni kiść winogron oraz mężczyzny z upolowanym ptakiem.

Na bokach kredensu potężna kolumny zwieńczone kapitelami korynckimi.

Kredens ogromny i niesamowicie reprezentacyjny. Na szczególną uwagę zasługuje solidność, jakość i szczegółowość wykonania. Proszę zwrócić uwagę np. na wielkie szczegółowe rzeźby, aplikacje i poszczególne elementy a w szczególności piękną wzorzystą okleinę.

Unikat na rynku antykwarycznym, prawdziwa gratka dla kolekcjonerów oraz osób ceniących sobie jakość i niesamowite wykonanie.

Całość w stanie bardzo dobrym jak na swoje lata a wszystko zalezy od gustu klienta. Mozna wykonać delikatną renowacje lub odświeżyć kredens

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie na żywo mebel prezentuje się znacznie bardziej okazale.

wiecej zdjęć na stronie, niestety tutaj moge umiescić tylko 16

Wymiary:

wysokość 250cm

szerokość 190 cm

głębokość: 72 cm

W czym możemy pomóc?

Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.

Tel: 668 423 304
Tel: 666 814 088

info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00

Napisz do nas