666 814 088, 668 423 304
·
info@antykigabi.pl
·
EN DE PL RU

Wyjątkowa rzeźba z brązu „Chant Divin”

Chant Divin - rzeźba z brązu

7 900 zł

Dzień dobry,

mamy przyjemność zaoferować Państwu eksponat kolekcjonerski:

Oryginalną rzeźbę z brązu autorstwa  Marcela Debuta – przedstawiającą piękną, śpiewającą kobietę.

Zatytułowaną „Chant Divin” (z franc. „Boski śpiew”) .

Datowana na około 1900 rok.

Dużych rozmiarów, aż 45 cm wysokości oraz bardzo precyzyjnie wykonana. Proszę zwrócić uwagę na precyzję odlewu na rysach twarzy, dłoniach czy włosach. Szczegółowo wykonana została również sfalowana suknia bogata w ozdobne ornamenty.

Bardzo ciepły, nietypowy motyw przedstawiający piękną, młodą kobietę podczas śpiewu; odzianą w bardzo ozdobną suknię, trzymającą w dłoniach zeszyt z nutami.

Proszę zwrócić uwagę na ornamenty stroju charakterystycznego dla wczesnego renesansu czy piękny wianek we włosach.

Marcel Debut (1865 – 1933, Francja) – syn francuskiego rzeźbiarza Jeana Didiera Debut, malarz i rzeźbiarz. Studiował w Ecole des Beaux-Arts w Paryżu u Henriego Chapu. Jako malarz tworzył pejzaże i sceny rodzajowe, w rzeźbie zaś jego ulubionym tematem były grupy alegoryczne, rzeźby postaci i rzeźby portretowe. Tworzył rzeźby historyzujące, ale w jego twórczości dostrzec również można dzieła bardziej nowoczesne – secesyjne.

Rzeźby Debuta są cenione i poszukiwane na całym świecie przez kolekcjonerów i wielbicieli sztuki. Autor notowany aukcyjnie, dziś jego rzeźby można znaleźć w najbardziej prestiżowych domach aukcyjnych na całym świecie.

Prezentowana Państwu figura o pięknej, ciekawej formie oraz nazwanym motywem „Chant Divin” należy do poszukiwanych rzadkości na rynku antykwarycznym.

Na podstawie podpis autora – Debut, ozdobna plakieta z brązu z tytułem „Chant Divin” (z franc. „Boski śpiew”) .

Unikat, gratka dla miłośników sztuki i kolekcjonerów!

Wymiary:

wysokość: 43 cm

W czym możemy pomóc?

Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.

Tel: 666 814 088
Tel: 668 423 304

info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00

Napisz do nas
Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(ReallySimpleCaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/tpecherzewski/domains/antykigabi.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/tpecherzewski/domains/antykigabi.pl/public_html/wp-content/plugins/eazy-cf-catpcha/includes/Autoloader.php on line 23