668 423 304
·
info@antykigabi.pl
·

Bogato intarsjowana neorenesansowa skrzynia – siedzisko

Bogato intarsjowana neorenesansowa skrzynia – siedzisko

38 900 zł

Dzień dobry,

Mamy przyjemność zaoferować Państwu rzadki rodzaj mebla:

Bogato intarsjowaną neorenesansową skrzynię – siedzisko z oparciem. Datowane na XVIII wiek, wykonane z drewna orzechowego.

Mebel nietypowy, rzadko spotykany – nawiązujący do wzorów renesansowych, rozpowszechnionych w XVI wieku we Włoszech. Na szczególną uwagę zwraca precyzyjna dekoracja intarsją z wielu gatunków drewna oraz snycerka świadcząca o tym, że mebel został wykonany przez wysokiej klasy artystę.

Podstawa w formie skrzyni dekorowanej licznymi intarsjami przedstawiającymi sceny z polowań. Pośrodku głęboka i precyzyjna płaskorzeźba z dwoma amorami ujmującymi kartusz. Skrzynia osadzona z przodu na nogach w formie lwich łap.

Skrzynia z otwieranym wiekiem – siedzeniem, które jest również intarsjowane! Zawiasy zostały zastąpione prawdopodobnie przez zużycie oryginalnych.

Po bokach poręcze w formie precyzyjnie wyrzeźbionych fantastycznych postaci – skrzydlatych sfinksów.

Oparcie z bardzo bogato intarsjowaną płyciną przedstawiającą myśliwskie sceny. Wokół rzeźbiony ornament oraz floralne intarsje.

Rzadko spotykany na rynku antykwarycznym rodzaj mebla. Na szczególną uwagę zasługuje jego praktyczna funkcja – może służyć np. jako schowek na buty przy wejściu do domostwa.

Mebel w stanie oryginalnym.

Wymiary:

Wysokość: 140 cm

Szerokość: 168 cm

Głębokość: 53 cm

W czym możemy pomóc?

Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.

Tel: 668 423 304

info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00

Napisz do nas