668 423 304
·
info@antykigabi.pl
·
EN DE PL RU

Niepowtarzalny komplet mebli gabinetowych art deco

Niepowtarzalny komplet mebli gabinetowych art deco Bruno Paul

48 900,00 zł

Dzień dobry,
Mamy przyjemność zaoferować Państwu:

Niepowtarzalny, luksusowy komplet mebli gabinetowych w stylu art deco datowany na 20-lecie międzywojenne. Przepięknie okleinowany naprzemiennie ułożonym egzotycznym fornirem – w formie szachownicy.

Komplet autorstwa wybitnego niemieckiego projektanta m.in. mebli – Bruno Paula (1874-1968) tworzącego meble w stylu od secesji po modernizm.

W skład kompletu wchodzi biblioteka, biurko, niesamowity stół oraz da krzesła oraz fotel. Tak duży komplet mebli to rzadkość na rynku antykwarycznym. Meble stanowią kompletne wyposażenie gabinetu !

Meble luksusowe, o urokliwej prostej formie, fornirowane egzotycznym fornirem z hebanu makassar nadającym im elegancki wygląd.

Całość zachowana w bardzo dobrym stanie, po kompletnej i profesjonalnej renowacji – wykończona w półpołysku.

Biblioteka z czteroskrzydłową nastawą i szeroką platformą. Nastawa z dwoma pojedynczymi, pełnymi skrzydłami po bokach przepięknie fornirowanymi naprzemiennie ułożonymi kwadratami. Po środku dwuskrzydłowe przeszklone drzwi z metaloplastyczną dekoracją charakterystyczną dla modernizmu.

W każdej części po trzy półki.

Dolna platforma szersza i głębsza od nastawy. Z czterema pojemnymi szufladami.

Biurko dwustronne, o prostokątnym blacie, fornirowanym naprzemiennie ułożoną okleiną. Bo bokach dwa kasetony z trzema szufladami po lewej stronie oraz wysuwanym pulpitem po prawej. Po środku przestrzeń na nogi oraz szuflada.

Stół okrągły, o dużej średnicy. Wzór forniru na blacie przedzielony na cztery równe części ułożone naprzemiennie. Wsparty na czterech nogach, wyposażony w praktyczną półkę znajdującą się pod blatem.

Fotel i krzesła bardzo wygodne, z szerokimi deskami oparcia, z siedziskami tapicerowanymi czarną skórą. Wparte na czterech graniastych nogach. Oparcia, lekko zaokrąglone, spięte dwoma prostymi łączynami – fornirowanymi, nawiązującymi do reszty kompletu. Poręcze fotela deskowe, rozszerzające się ku przodowi, gięte, zaokrąglone. Siedzenie zaokrąglone po bokach.

Meble luksusowe, o urokliwej prostej formie, fornirowane egzotycznym fornirem z hebanu makassar nadającym im elegancki wygląd.

Meble po kompletnej renowacji. Wykończone twardym woskiem olejnym w półpołysku/satynie, dzięki czemu barwa egzotycznego forniru została pięknie wydobyta .

Rzadkość na rynku antykwarycznym.

Wymiary:

Biblioteka:
Szerokość: 250 cm, Wysokość: 185 cm, Głębokość: 54 cm

Biurko:
Szerokość: 172 cm, Wysokość: 78 cm, Głębokość: 82 cm

Stół:
Średnica: 115 cm, Wysokość: 72 cm

Fotel:
Szerokość: 72 cm, Wysokość: 87 cm, Głębokość: 60 cm

Krzesła:

Szerokość: 48 cm, Wysokość: 86 cm, Głębokość: 48cm

W czym możemy pomóc?

Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.

Tel: 668 423 304

info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00

Napisz do nas