668 423 304
·
info@antykigabi.pl
·
EN DE PL RU

Sygnowana rzeźba z brązu „Salome”

Sygnowana rzeźba z brązu „Salome"

48 900,00 zł
Materiał :brąz
Okres :ok. 1880 rok
Wysokość :83 cm
Kraj pochodzenia: Francja

Oryginalna rzeźba z brązu autorstwa Charlesa Octave’a Levy 'ego. Ogromna, zatytułowana „Salome”, datowana na około 1880 rok.

Dużych rozmiarów, aż 83 cm wysokości oraz bardzo precyzyjnie wykonana.

Proszę zwrócić uwagę na przepięknie i precyzyjnie odlaną suknię bohaterki zdobioną licznymi ornamentami. Warto również zwrócić uwagę na miecz czy twarz kobiety, która wyglądają niezwykle realistycznie.

Postać Salome na przestrzeni wieków inspirowała wielu malarzy, poetów a także rzeźbiarzy – w tym Levy’egoSalome jest jednym z pierwszych przykładów femme fatale – kobiety silnej, pięknej, intrygującej i nieodgadnionej . Jest czarująca, tajemnicza i uwodzicielska. Swoją zmysłowością i zachowaniem ma ogromny wpływ na mężczyzn u których wzbudza miłość i pożądanie w celu uzyskania własnych korzyści.

Motyw biblijnej Salome inspirował wielu wybitnych artystów niemal każdej epoki. Kobieta przedstawiana była na obrazach między innymi Tycjana, Caravaggio, Henriego Regnaulta czy ucznia Jana Matejki – Maurycego Gottlieba.

Salome pojawia się również w wielu utworach literackich (np. Oscara Wilde’a ) oraz utworach muzycznych – opera „Salome” Richarda Straussa.
 
Motyw femme fatale stał się modny u schyłku XIX i na początku XX wieku. Widoczny był  m.in. w dziełach Aleksandra Dumasa, Edvarda Muncha, Gustava Klimta, Gustave’a Moreau, Joris-Karla Huysmansa oraz Alfonsa Muchy. Femme fatale to częsty motyw w kinie gangsterskim.

Najbardziej znanym przykładem kobiety fatalnej w polskiej literaturze jest Izabela Łęcka z powieści „Lalka” Bolesława Prusa.

Charles Octave Levy był kolejną osobą, która uległa urokowi famme fatale. Urodzony w 1820 r. a zmarły w 1899 r. był wybitnym francuskim rzeźbiarzem, uczniem Armanda Toussainta (1806-1862). Jego rzeźby to głównie postaci pracujących kobiet i mężczyzn. Zasłynął z bardzo precyzyjnych i szczegółowych odlewów. Wiele jego dzieł zostało wysłanych na zamówienie bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych z pominięciem wystaw francuskich.

Rzeźby z brązu autorstwa Levy’ego a szczególnie jego najbardziej znana „Salome”, są cenione i poszukiwane na całym świecieprzez kolekcjonerów i wielbicieli sztuki. Autor notowany akcyjnie, dziś jego rzeźby można znaleźć w najbardziej prestiżowych domach aukcyjnych na całym świecie. 
 
Na podstawie plakietka z napisem SALOME (HC)/par Ch. Lévy (sc). Na podstawie podpis autora. 

Unikat, gratka dla miłośników sztuki i kolekcjonerów!

Rzeźbę trudno ująć na zdjęciach, dlatego zapraszamy do naszej galerii, gdzie na żywo można dostrzec wszystkie detale nadającej figurze wyjątkowego charakteru.

Niesamowita reprezentacyjna dekoracja, ozdoba każdego  pomieszczenia oraz doskonała inwestycja.

Wymiary:
wysokość: 83 cm!

W czym możemy pomóc?

Jeśli masz pytanie odnośnie jakiegoś antyku zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy przy wyborze.

Tel: 668 423 304

info@antykigabi.pl Pon – Pt 10:00-17:00

Napisz do nas